menu
/

NAŠE VÍNA

co můžete ochutnat...Bílá vína

RYZLINK VLAŠSKÝ 2015

POZDNÍ SBĚR - polosuché víno
Hrozny k výrobě tohoto ryzlinku vyrostly v Horních Věstonicích, ve viniční trati Pod Pálavou. Tato trať je otočena více k východu a réva vinná zde proto má ideální podmínky k růstu i zrání. Díky vyšší cukernatosti při sběru (22°) vzniklo krásné, jemně nasládlé víno z kategorie polosuchých, s 11,4 g obsahem zbytkového cukru. Tento ryzlink vyniká plnou, jemně nasládlou vůní a typickou mírně kořenitou chutí. Víno nenabízíme jako sudové, k dispozici je pouze v lahvích.

RULANDSKÉ ŠEDÉ 2015

POZDNÍ SBĚR - polosuché víno
Toto víno vzniklo z první, tzv. panenské, úrody z nově vysázeného vinohradu ve viniční trati Slunný Vrch. Při sběru mělo cukernatost 23°, a proto bylo zatříděno jako pozdní sběr. Díky vyššímu obsahu alkoholu a zbytkovému cukru vzniklo těžší, polosuché víno s nádherně narůžovělou barvou. Ve vůni převládají svěží tóny s nádechem do jahod, chuť je jemně kořenitá.

SAUVIGNON 2015

VÝBĚR Z HROZNŮ - polosladké
Hrozny k výrobě tohoto vína pochází z Horních Věstonic, z viniční trati Pod Pálavou. Víno bylo vyrobeno ve dvou šaržích, obě byly zatříděny jako výběr z hroznů. Šarže 2015/7 je polosladké víno, zatříděné jako výběr z hroznů, s 25,9 g zbytkového cukru. Ve vůni ustupují bezinkové tóny a převládá typické broskvové aroma. Chuť je výrazně ovlivněna obsahem zbytkového cukru. K dispozici je cca 700 l.

SAUVIGNON 2015

VÝBĚR Z HROZNŮ - polosuché
Hrozny k výrobě tohoto vína pochází z Horních Věstonic, z viniční trati Pod Pálavou. Víno bylo vyrobeno ve dvou šaržích, obě byly zatříděny jako výběr z hroznů. Šarže 2015/10 je naše vůbec nejpovedenější víno loňského ročníku. Vyniká nádhernou odrůdovou vůní, v které se prolínají tóny černého bezu s kopřivou. V chuti je jemně kořenitý až peprný. Tato šarže zraje v historickém sudu speciálně vyčleněném pro odrůdu Sauvignon. K dispozici je 450 l.

PÁLAVA 2015

VÝBĚR Z HROZNŮ - polosuché
Pálava je původní moravská odrůda vyšlechtěná křížením Tramínu červeného a Müller Thurgau. Obecně se jedná o silně aromatické víno a i naše Pálava vyniká zejména výraznou vůní, ale i pěknou narůžovělou barvou. Hrozny pochází z 15 let starého vinohradu ve viniční trati Stará Hora. Víno je polosuché, s vyšším obsahem alkoholu, klasifikováno jako výběr z hroznů.

VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 2015

MORAVSKÉ ZEMSKÉ VÍNO - suché
Jedná se o suché víno kořenité chuti. Hrozny měly při sběru cukernatost 19,5°. Toto jakostní kabinetní víno má příjemný obsah zbytkového cukru (1 g) i kyselin (5,4 g), které dotvářejí jeho jedinečný svěží charakter.

MÜLLER THURGAU 2015

MORAVSKÉ ZEMSKÉ VÍNO - polosuché
Jedná se o polosuché víno vyrobené z hroznů, které jsme vlastnoručně vypěstovali ve viniční trati Stará Hora. Ročník 2015 byl pro toto víno obzvlášť příznivý. Hrozny měly při sběru obsah cukru 20°. Vzniklo tak příjemně svěží víno, s lehce medovou vůní a hladkou chutí bez výrazných kyselin či sladkosti. Víno je k dispozici v limitované edici 250 lahví.

RYZLINK VLAŠSKÝ 2015

MORAVSKÉ ZEMSKÉ VÍNO - polosuché
Víno pochází z hroznů, které jsme pro vás vlastnoručně vypěstovali v 15 let starém vinohradu ve viniční trati Stará Hora. Při sběru měly hrozny cukernatost 21,5°, nebylo však zatříděno, a proto se jedná „pouze“ o zemské jakostní víno. Toto víno potěší všechny vyznavače polosuchých vín krásně vyváženým poměrem zbytkového cukru a kyselin. Ve vůni i chuti převažují typické ryzlinkové tóny. K dispozici je přibližně 600 lahví.

RYZLINK RÝNSKÝ 2015

MORAVSKÉ ZEMSKÉ VÍNO - suché
Hrozny, z kterých je toto víno vyrobeno, dozrály na vinicích poblíž obce Hlohovec. Jedná se o jakostní suché víno s obsahem 4,6 g zbytkového cukru a 7,6 g kyselin. Toto sušší víno s jemnou kyselinkou je určeno ke zrání. Ideální doba skladování je 2-3 roky. Asi po roce by se víno mělo tzv. „zakulatit“ a dát tak vyniknout svojí typické ryzlinkové charakteristice.

Červená vína

DORNFELDER 2015

POZDNÍ SBĚR - polosuché
Jedná se o víno z hroznů, které se urodily v Horních Věstonicích, na jedné ze starších vinic. Zatříděno bylo jako pozdní sběr. Díky obsahu zbytkového cukru (5,4 g) se jedná o polosuché víno, které vyniká sytou, tmavě červenou barvou. Aroma je ovocité, chuť plná, s jemnou kyselinkou. Víno by mělo alespoň rok zrát. K dispozici je 500 l.

SVATOVAVŘINECKÉ 2015

MORAVSKÉ ZEMSKÉ VÍNO - suché
Toto víno jsme pro vás vyrobili z hroznů, které pocházejí z Březí, z viniční tratě Ořechová Hora. Víno vyniká nádherným, výrazným aromatem černého ovoce, s podtóny švestky. V chuti je patrná jemná tříslovina. Díky slunnému roku 2015 se toto víno může chlubit krásně sytou barvou. Víno zraje v 50 let starých sudech. Celkově má toto víno velký potenciál. Očekáváme, že ležením se se jeho typický charakter ještě zvýrazní. K dispozici je 360 l.

Rosé

FRANKOVKA ROSÉ 2015

MORAVSKÉ ZEMSKÉ VÍNO - polosuché
Růžové víno vyrobené z hroznů, které dozrály v nedalekých Bulharech, ve viniční trati Na pískách. Víno nebylo při sběru zatříděno. Vůně je výrazně ovocná, po švestkách a černém ovoci, typická pro Frankovku. Barva jemně narůžovělá. V chuti převládají svěží ovocné tóny. Víno je polosuché, s nepatrně vyšším obsahem kyselin, což však u růžového vína pro letní večery není vůbec na škodu.